Profexpert – The Construction Company

Metallkonstruktsioonide keevitus: MIG/MAG, TIG, MMA

Profexpert metallkonstruktsioonide tehas pakub keevitusprotsesse MIG/MAG, TIG, MMA.

Alustuseks räägime protsessist MIG/MAG. See on poolautomaatkeevitus, mis toimub inertgaasiga (MIG) või aktiivgaasiga (MAG) kambris. Tähed dešifreeritaksegi vastavalt (M – metall, I – inertne, A – aktiivne, G – gaas). Protsess toimub metallist keevitustraadi abil, mis sulab ja moodustab vastupidava keevisõmbluse. See on tänaseks kõige levinum tööstusliku keevituse viis. Selliselt saab keevitada roostevabast terast, tavalist terast, alumiiniumi. Selle keevitusviisi plussideks on suur tootlus, kahjulike heitmete, suitsu, räbu puudumine jne.

Väiksema jämedusega detailide puhul kasutatakse TIG-meetodit. Seda nimetatakse ka argoonkaarkeevituseks, see on käsikeevitusmeetod, mis annab erakordse tugevuse. Antud meetod pole nii kiire, kuid on olukordi, mil metallkonstruktsioonide keevitamisel on just see meetod kõige tõhusam.

MMA – käsikaarkeevitus, üks lihtsamaid viise, mida saab rakendada mistahes ruumis.

Metallkonstruktsioonide keevitusprotsesside kirjeldus

AISI roostevabad terased hõlmavad kolme klassi – austeniitteras, ferriitteras, martensiitteras –mille puhul rakendatakse erinevaid keevitustüüpe. Võttes muuhulgas arvesse ka konstruktsiooni jämeduse, valime iga klassi puhul kindla keevitustüübi: käsikaarkeevituse, volframelektroodiga kaarkeevituse inertgaasis (TIG) või sulamelektroodiga poolautomaatkeevituse inertgaasis või aktiivgaasis (MIG/MAG).

Ettevõtte Profexpert spetsialistid teavad täpselt kõikide metallkonstruktsioonide keevitusprotsesside otstarvet ning valivad iga juhtumi puhul kõige usaldusväärsema meetodi. Tulemusena saavad meie kliendid:

  • kõikide tööde kiire tulemuse;
  • vajadusel – keevitusmeetodite kombineerimise;
  • vaieldamatu vastupidavuse;
  • garantii, et tööde teostamisel on järgitud kõiki ohutusnõudeid.

Viimased projektid

Narva Politsei ja Päästeameti hoone

projektid

KAWE Laohoone

projektid

ABB tootmis ja büroohoone

projektid

Nurmevälja Logistika Keskus

projektid

Hydroscand Laohoone, Kõrtsi tee 5

projektid